Zpívání pod vánočním stromem

8. 12. 2011

Zpívání pod vánočním stromem

Letos poprvé každé dítě ze základní školy a některé děti z mateřské školy vytvořily vánoční ozdobu, kterou pak byla vyzdobena borovice naproti školy. A aby výzdoba byla opravdu bohatá, paní učitelky a vychovatelky zhotovily z lepenky a bílého polystyrénu krásné zvonky, anděly, hvězdy i ozdobená okénka. Na výzdobu několikametrového stromu musela přijet plošina a dva pracovníci měli co dělat, aby všechny ozdoby zavěsili.

V sobotu 25. listopadu v 16,30 začal program Zpívání pod vánočním stromem. Všechny děti z velkého oddělení MŠ, všichni žáci ZŠ i celý pedagogický sbor byli příjemně překvapeni množstvím posluchačů, kteří se sešli u stromu před školou. Po slavnostním zahájení akce panem Gibesem a po úvodním slovu pana starosty už zazněly tóny písní o zimě, prosinci, Vánocích i známé či méně známé koledy. Na závěr zazpívaly všchny děti Půjdem spolu do Betléma a rozešly se ke svým rodičům nebo babičkám či dědečkům.

Děti si mohly pochutnat na párcích v rohlících, které jim věnovali hasiči - organizátoři akce. Pro dospělé byl připraven grog nebo teplý čaj a další dobroty.

Premiéra této akce měla úspěch a bude mít jistě další reprízy.