Skvělá návštěva

31. 10. 2012

Skvělá návštěva

V  úterý dopoledne to bylo v knihovně príma. Tak hodnotily svou návštěvu chlebičovské knihovny naši prvňáčci. Opravdu. Paní knihovnice Zuzka Mošová si pro naše děti připravila zajímavý kvíz o pohádkových postavách a autorech pohádek. Skoro všechny postavy naši prvňáčci znali. V policích plných knih děti hledaly záložky s písmeny M, S, L - ta už umí napsat i přečíst. A zase se nikdo nespletl. Potom paní knihovnice  četla dětem pohádku o Koblížkovi a děti měly spojit obrázek Koblížka se zvířetem, které potkal na své cestě. Opět většina dětí spojila obrázky správně. Poslední úkol byl pátrací. V místnosti knihovny bylo umístěno v různých skrýších 12 obrázků. Ty tvořily 6 pohádkových dvojic- kočka a myška, princezna a král atd. Všechny děti obrázky našly a spojily je do dvojic. Za velikou snahu je paní knihovnice odměnila malou čokoládou.

Paní Zuzce Mošové jsme poděkovali a zase se těšíme na další hodinu literární výchovy v knihovně.