Školní výlet 2015

29. 6. 2015

Školní  výlet  2015

Letos jsme školní výlet naplánovali na úterý 23. června. Ráno pršelo, ale během dopoledne se počasí zlepšilo. Nejprve jsme navštívili zámek v Hradci nad Moravicí. Čekala nás tady zajímavá prohlídka a ještě jedna hodina reedukace - vytvářeli jsme z kostek středověké hrady , oblékali jsme napodobeniny středověkých brnění a oděvů. Čas rychle plynul a my jsme se museli včas přesunout do Bartošovic nedaleko Kunína. Tady je záchranná stanice pro poraněná zvířata, hlavně ptáky.  Mladý průvodce nám o jednotlivých zvířatech poutavě  vyprávěl. V budově jsme si ověřili  znalosti o  některých zvířatech z naší oblasti. Nakoupili jsme suvenýry a vydali se na poslední zastávku našeho výletu - do bartošovického mlýna. Místní nadšenec nás mlýnem provedl a ukázal fotografie, jak mlýn vypadal před  generální opravou. Zpáteční cesta nám rychle uběhla. Výlet se dětem i učitelkám líbil.

Děkuji panu Lamlovi, který řídil náš výletní autobus a za cestu nepožadoval žádné finance.