Škola slavila narozeniny

6. 12. 2012

Škola slavila narozeniny

Už je to 110 let, kdy do staré budovy naší školy přišli první žáčci. A toto výročí jsme se rozhodli řádně oslavit. Už počátkem října se začal natáčet film o historii i dnešní podobě školy, v němž vystupují všichni současní žáci školy, všechny paní učitelky i paní  školnice. Naše pozvání k natáčení přijala i bývalá žákyně Bára Chmelařová a místní seniorky - paní Marie Poštulková, Marta Bořucká a Anna Rucká.

Společně s členkami Klubu rodičů jsme připravili na 30. listopadu tradiční Výstavu žákovských prací a prodejní jarmark. Akce byla obohacena výstavou panelů s fotografiemi a dobovými dokumenty v nové místnosti školní družiny. Tady byl také promítán film. Ten mohli zhlédnout návštěvníci také v multimediální učebně. Pozvaní bývalí zaměstnanci film sledovali v herně mateřské školy, kde probíhalo přátelské setkání. Potěšilo mě, že se na svoji bývalou školu přišlo podívat téměř třicet hostů. Chválili změny, ke kterým došlo ve vizáži školy. Překvapila je moderní technika v multimediální učebně. Líbila se jim také nová zimní výzdoba školy.

1. prosince - první adventní sobotu - oslavy pokračovaly. Každý žák naší školy vytvořil ozdobu, která zdobila vánoční borovici naproti školy. A večer v 17,30 zazpíval smíšený sbor dětí z naší mateřské i základní školy několik zimních  písní a koled. Na závěr jsme společně s panem starostou odpočítávali 5,4,3,2,1  a místní hasiči rozsvítili chlebičovský vánoční strom. Asi dvěma stovkám přihlížejících se zpívání líbilo a děti odměnili potles-kem. Od místních hasičů dostali malí zpěváčci párek v rohlíku. Sousedské setkání  u vánočního stromu pokračovalo u svařeného vína nebo jiných dobrotek, které připravili hasiči.

V neděli 2. prosince byla škola opět otevřena. Prohlédnout si ji přišli starostové sousedních obcí i ředitelé a ředitelky škol z okolí. Navštívili také chlebičovský kulturní dům,kde od 14 hodin probíhalo Předvánoční setkání. Publikum tleskalo dětem z mateřské školy, které zazpívaly pěkné zimní písničky a zatančily veselý sněhulákovský taneček. Žáci základní školy se představili v pestré paletě písniček jak českých, tak i anglických. Zahráli veselé scénky k oslavě školy a zatančili svižné country tance. Nechyběly ani vážnější zimní pranostiky nebo scénky od svatého Martina do Tří králů. Závěrem všechny děti zazpívaly koledu Dej Bůh štěstí tomu domu. Pan starosta poděkoval za pěkné vystoupení a děti byly za své vystoupení obdarovány sladkostmi.

Děkuji všem, kteří se na třídenních oslavách podíleli. Maminkám a tatínkům z Klubu rodičů, místním hasičům, všem učitelkám školy i školky a obecnímu zastupitelstvu v čele s panem statostou.

Ať se škole daří a žákům se v ní líbí!