Pasování prvňáčků na čtenáře 2017

30. 3. 2017

Středeční odpoledne bylo pro naše prvńáčky netradiční a také slavnostní. Obecní knihovna se proměnila v království královny Abecedy I., která přivítala všechny prvňáčky s jejich rodiči a slavnostní pasování na čtenáře mohlo začít. Nejdříve prvňáčci předvedli svým rodičům vystoupení básniček a písniček o jaru, o kamarádství, o škole, a pak plnili úkoly královny Abecedy. Hledali zatoulaná písmenka, ze kterých skládali slova, četli neznámé věty a poznávali pohádky. Když královně ukázali, že jsou už opravdovými čtenáři, byli pasováni za prince a princezny čtenářky.Tato slavnostní chvíle byla podpořena bohatým občerstvením, které pro své děti připravili rodiče. Všichni jsme si odpoledne užili.

Milena Široká

pizap.com14909600555221.jpg