Oslava krásného výročí

2. 9. 2010

Oslava krásného výročí

Když jsme se od pana starosty dověděli, že oslava 760 výročí vzniku Chlebičova se uskuteční o prázdninách v přírodě, rozhodli jsme se, že se také zapojíme a to formou country tanců. Paní učitelka Benšová a já jsme navštívily kurzy těchto tanců, naučily je svoje kolegyně a pak společně 30 dětí školy a 10 předškoláků.

Zpočátku šlo nacvičování tří tanců pomalu, ale až se 20 děvčatr obléklo do pestrých sukniček, nácvik se zrychlil. Zkoušeli jsme v tělocvičně a pak na prostranství v Lipiu. Děvčátka měla své sukničky a k nim stužky do vlasů, chlapci měli ušité ze stejné látky kravaty. Koncem června už děti tančily perfektně. Všichni rodiče byli ústně i písemně informováni o termínu prázdninových zkoušek a vystoupení. V pátek 23. července nás učitelky čekalo nemilé překvapení.Na zkoušku přišlo jen dest dětí, později došlo dalších deset. V sobotu se konala další zkouška a tady už bylo 26 tanečníků.

V neděli odpoledne nám počasí přálo a děti mohly předvést své taneční umění v celé kráse. S napětím je sledovalo velké publikum rodičů, prarodičů i dalších návštěvníků oslav. I když se objevily drobné nedostatky, děti zatančily velmi dobře. Dočkaly se zaslouženého potlesku. Ve škole je čekala ještě sladká odměna.

I já bych chtěla poděkovat všem účinkujícím a všem učitelkám základní školy, které přišly v době své dovolené, aby se vystoupení vydařilo. Fotografie z vystouení jsou umístěny na webových stránkách školy a na nástěnce v budově školy. Videozáznam je v ředitelně.