Oslava Dne matek 2012

14. 5. 2012

Oslava Dne matek

I letošní druhou květnovou neděli, která patří oslavě Dne matek, bylo venku chladno a šedivo. Chlebičovský kulturní dům byl rozjásaný mnoha barvami. Pan starosta i já jsme přivítali všechny maminky,babičky i tetičky z celé vesnice.Letos se poprvé přišli podívat na své děti a vnuky i místní tatínkové a dědečkové. Nejprve vystoupily děti ze školky ve žlutých tričkách a sukničkách nebo kalhotech s pásmem básniček Kytička pro maminku. Pěkně zazpívaly i zahrály na flétny. Moderátorky programu Tereza Gibesová, Veronika Stanjurová a Adéla Stará uvedly děti z 1. třídy s pásmem Abeceda. Červeňáčci vtipnými básničkami několikrát rozesmáli publikum.Líbili se i při recitaci pohádkových bytostí. Velmi pěkně zahráli scénku o svérázném doktoru Bolíto a jeho pomocníkovi. Víte, co je ekologie? Svoji představu o ochraně přírody, o pomoci lesu i Slunci všem předvedli druháčci. Dočkali se zaslouženého potlesku, stejně jako tanečnice - roztleskávačky ze 3. -5. třídy se skladbou Hello nebo tanečnice Berušky z 1. - 3. třídy. Do minulosti, do druhé poloviny 19. stol., nás zavedli žáci 4. a 5. třídy. Při jejich vystoupení bylo celé jeviště černobílé (vybrané barvy z Barevného týdne). Nad hlavami dětí visely vlastnoručně namalované portréty českých vlastenců. V pásmu o stavbě Národního divadla jsme si připomněli některé historické události a zasmáli se vtipným dialogům nebo scéně při hašení. Často se ozýval potlesk také po sólových vystoupeních žáků hrajících na klávesy, na kytaru nebo flétny. Červená-modrá-bílá - to byly barvy třeťáků. Ty převládaly v kostýmech při předvádění country tanců. Třešničkou na dortu bylo jejich sportovní vystoupení. V olympijském roce si připravili svižný tanec roztleskávaček s červenými, bílými a modrými třásněmi a chlapci předvedli své umění s basketbalovými míči. Na závěr téměř dvouhodinového vystoupení všechny děti ze školy i školky zazpívaly svým maminkám písničku a předaly vlastnoručně vyrobené dárečky. Pan starosta poděkoval všem vystupujícím dětem. Kytičkou poděkoval také učitelkám za pěkný program.