Netradiční třídní schůzka

12. 3. 2010

Netradiční třídní schůzka

V naší mateřské škole se už stalo tradicí, že v březnu se na třídní schůzce ukážou děti svým maminkám, tatínkům, babičkám nebo dědečkům, co se už naučily.

Ve čtvrtek 11. 3. jsme se sešli v 15 hodin v malém oddělení. Děti nás přivítaly písničkou a tanečkem. Potom si vyprávěly s paní učitelkou Dášou Suchánkovou o jaru, poznávaly obrázky zvířat a zanesly je buď do lesa nebo na farmu. Vyřádily se ve hrách s barevnám padákem a nakonec vytvářely bílé ovečky, které si odnesly  domů.

Ve velkém oddělení měli připravený také velmi pěkný program. Paní učitelka Alena Martínková všechny přivítala a pak děti zazpívaly písničky o jaru, zatančily taneček Točí se zlatý řetěz s paní učitelkou Pavlou Polákovou. V komunitním kruhu správně odpovídaly na otázky týtající se jara. Během písničky Mám já malou zahrádku si vybíraly karty květin, které pojmenovaly a vytleskaly počet slabik. Ve skupinové práci byly rozděleny na tři skupiny podle věku. Nejmladší děti vytvářely z víček z PET lahví barevné květiny, prostřední děti vybíraly z mnoha obrázků ty, které se vztahují k jaru a nejstarší - předškoláci - vytvářeli z mnoh karet řetězce na počáteční písmena - s, m, h, k.Všem se práce dařila. Paní učitelky děti pochválily a pak si zatančily taneček Uvíjíme věneček a zopakovaly jarní rostliny. Na závěr vybarvovaly pastelkami předkreslené obrázky jarních květin- bledule, sněženky, tulipánu a sedmikrásky.

Paní učitelky plní svůj školní vzdělávací program Barevné domečky a březnová část - Co vidím přes jarní brýle je jim skvěle povedla.