Milá návštěva z Velkých Hoštic

7. 4. 2010

Milá návštěva z Velkých Hoštic

I letos před Velikonocemi jsme pozvali žáky 1. - 5. ročníku z Velkých Hoštic k nám do školy. Ve středu posledního března po deváté hodině přišli pozvaní hosté. Ve třídách naši žáci ukázali svým vrstevníkům část programu z Pestrobarevného úterý. Prvňáčci - žluťásci - měli připravené pásmo o žlutých kytičkách, pohádku O Palečkovi, zahráli na flétny veselé skladbičky a zatančili taneček.

Druháci a třeťáci - zeleňáčci - předvedli anglickou verzi pohádky O veliké řepě. Pak se představila zelená kapela s písničkami o jaru. V multimediální učebně na interaktivní tabuli ukázali dětem z Velkých Hoštic, jak dovedou s touto moderní pomůckou pracovat. Zahráli si i pantomimické hry.

Čtvrťáci a páťáci - modrásci - putovali po vodě až do Jižní Ameriky, kde je přepadli piráti z Karibiku. Zatančili moderní tance, luštili rébus společně s dětmi z Velkých Hoštic. Určovali sladkovodní ryby, získali odborné informace, jak se stát rybářem. V námořní chemické laboratoři prováděli pokusy. Závěrem zahráli pohádku O zlaté rybce v angličtině.

Děti z Velkých Hoštic postupně navštívily školní družinu, kde se konala prodejní výstavka keramických prací s jarní a velikonoční tématikou.

V tělocvičně si zahráli vrstevníci z Chlebičova a Velkých Hoštic závodivé hry, hry s míči a švihadly. Zatančili si lambadu a další tance. Ve třídách si naše i hoštické děti zhotovily různé výrobky - papírová přánička k Velikonocům a zápichy do květináčů.

Na závěr návštěvy jsme předali našim hostům sladké dobrotky.