Leváci a psaní

19. 4. 2010

V současné době má učitel při výuce psaní možnost vybrat si ze dvou metodických způsobů. Jeden - nepřirozený a těžký, druhý - přirozený a snadnější. Protože také já mám doma malou levačku a protože je několik mých žáků leváků, začala jsem se o leváctví více zajímat a oslovila našeho předního odborníka na tuto problematiku pana Iva Vodičku. Tento velmi ochotný člověk mi laskavě dovolil vložit své materiály na internetové stránky naší školy a docílit toho, aby se co nejvíce lidí, učitelů i rodičů dozvědělo o tom, jak dítěti ulehčit jeho "boj" s počáteční výukou psaní. Já mu za to velmi děkuji.

Petra Stanjurová

Pozn: Prezentace jsem musela rozdělit na několik části. Soubor byl příliš rozsáhlý.

Nechte leváky drápat 1. část

Nechte leváky drápat 2. část