Jak jsme oslavili Den Země

2. 5. 2015

Jak jsme oslavili Den Země

Ve středu 22. dubna 2015 jsme jeli do Velkých Hoštic na přátelskou návštěvu. Nejdříve jsme šli do vědecké laboratoře a tam jsme dělali chemické pokusy. První pokus nám  ukázaly holky z 9. třídy. Byla to sloní pasta. Vzaly si velkou kádinku  a do ní daly jar a kypřící prášek. Bylo to jako sopka. Pak jsme si zkoušeli pokusy sami. Děti z 1. a 2. třídy se dívaly na florbalový zápas svých spolužáků. Naši vyhráli. Pak dělali pokusy oni. Zpátky jeji autobusem.

My jsme se přesunuli do tělocvičny a sledovali florbalový zápas našich pro hoštickým. Bylo to napínavé, ale prohráli jsme 2 : 11. Dostali jsme perník a margotku a pak jsme se vydali pěšky zpátky. Šli jsme po cyklostezce a viděle plno zajímavých věcí i zvířat. potom jsme si udělali přestávku u bunkru , kde jsme posvačili.

Když jsme dorazili, všichni byli unaveni, ale výlet se nám moc líbil.

Anetka Fojtíková a Barča Holasová, žákyně 3. ročníku