Evropský den bez aut

2. 10. 2011

Dne 22. září se naše škola připojila k Evropskému dni bez aut.

Po celý tento den se uskutečnily v Opavě zajímavé akce, kterých jsme se zúčastnily i my. Žáci naší školy navštívili vozovnu Městského dopravního podniku v Opavě - Kylešovicích. Na této zajímavé exkurzi jsme se seznámili se zázemím a fungováním městské hromadní dopravy. Prohlídli jsme si prostory údržby vozidel, lakovnu nebo mytí vozidel. Kromě současných vozů MHD děti nejvíc zaujala historická tramvaj, která v minulosti mohla jezdit po opavských ulicích. Naši prvňáčci a druháčci obdivovali vlakové soupravy na opavském východním nádraží a žáci 3. - 5. třídy se přemístili na Horní náměstí, které patřilo alternativní dopravě a činnosti policie. Nachystány zde byly ukázky první pomoci, prohlídka sanitky, představení práce policistů nebo ukázka elektrokol, na kterých se děti svezly. Vyzkoušeli jsme si, jak se pohybují hendikepovaní lidé a seznámili jsme se s různými pomůckami pro nevidomé lidi.

Jelikož jsme se všichni dozvěděli spoustu nových informací, celá akce se všem žákům i paní učitelkám líbila.

Mgr. A. Benšová