Druhá etapa projektu Přiblížení se přírodě

24. 2. 2012

Druhá etapa projektu Přiblížení se přírodě

Od září 2011 probíhá v naší škole druhá etapa projektu Přiblížení se přírodě. Ve 2. ročníku v rámci Inovace připravuje paní učitelka Petra Stanjurová digitální učební materiály místo do českého jazyka do prvouky  a zaměřuje se více na informační gramotnost. DUMY obvykle obsahují práci s internetem, vyhledávání v textu, práce s informací. Žáci pracují také na interaktivní tabuli.

V Inovacích směřujících k rozvoji přírodních věd  ve 3. ročníku vytvořila paní učitelka Adriana Benšová několik prezentací, pracovních listů s křížovkami i rébusy a sérii karet s pojmy, které žáci správně zařazují. V tomto ročníku probíhá také individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti. Paní učitlka Miloslava Kumová se zaměřila ve 25 dělených hodinách především na rozvoj čtenářské gramotnosti.

V 5. ročníku je projekt realizován jako Inovace ve výuce cizího jazyka. Paní ředitelka Věra Gebauerová vytvořila několik prezentací a řadu pracovních listů. V nich se objevuje učivo, které prověřuje znalosti  podle STANDARDU ANGLICKÉHO JAZYKA. V rámci Inovace  ve výuce přírodních věd paní učitelka Milena Široká vytváří DUMY v programu Notebook na interaktivní tabuli Smart Board.

Dnes jsme obdrželi druhou část finanční dotace, za kterou vybavíme multimediální učebnu novými programy, počítačem a notebookem.