Den Země 2012

24. 4. 2012

Letošní oslavu Dne Země jsme zahájili již v pátek 20.4.2012. Vydali jsme se na skládku. Cestou jsme plnili úkoly. Mapovali jsme věci, které do přírody nepatří a objevovali  jarní kytky a zajímavosti, které přírodu dělají ještě krásnější. Po příchodu do cíle naší cesty - na skládku, nás čekal pan Kamil Stanjura. Ochotně nám  ukázal novou třídící linku odpadů a areál skládky.Pozdravit nás a popřát hodně úspěchú do dalších aktivit nám přišel i pan starosta. V pondělí 23.4.2012 ve škole proběhla druhá část oslav.  V Přírodovědě a v Prvouce jsme si zahráli  hru na detektivy a po skupinách zjišťovali, jak jsme na tom s ekologickým provozem školy. Ochotně nám pomohla paní školnice, která odpovídala na otázky ohledně větrání, topení a čistících prostředků, které ve  škole používá. Vše jsme si pečlivě zdokumentovali a vystavili  ve škole. Bylo to zábavné, ale i poučné.

Milena Široká