Jdi na obsah Jdi na menu

Další výlet zalitý sluncem

30. 6. 2014

Další výlet zalitý sluncem

     Začátkem týdne bylo proměnlivé počasí, ale v úterý 24. června svítilo sluníčko už od rána. Luxusním autobusem jsme se vydali na naši první zastávku a tou byl dinopark v Orlové. Prošli jsme kolem prvních dinosaurů, kteří vydávali hlasité zvuky a vyfotili jsme se u nich. Pak následovala krkolomná cesta po velkých balvanech k místu, kde se nacházela velká dinosauří vejce. V nich jsme se mohli pohoupat. Většina dětí využila možnosti návštěvy průlezek a houpaček na místním hřišti. Poté už zatroubil místní DInoexpres a provezl nás po dinasauří stezce k havarovanému letadlu. Veselý pan řidič s námi jezdli jako na závodech až některá děvčats strachy pištěla. Výkřiky se ozývaly , když se nad vagónky objevily hlavy dalších obrovských zvířat. Tady tvůrci dinoparku využili momenty překvapení. Nikdo si nenechal ujít možnost procházky v místním bludišti nebo projížďky na nové dráze. V malémkinosálu jsme zhlédli film o mořském světě v období druhohor. Všichni jsme měli nasazené brýle, abychom mohli sledovat film ve 3D. V místním obchodě jsme si nakoupili suvenýry a dobrotky.

     Druhou zastávkou našeho výletu byla Ostrava. Tady jsme se rozdělili na dvě skupiny. Třeťáci, čtvrťáci a páťáci se svými učitelkami vystoupili v Petřkovicích a navštívili hornické muzeum v Landeku. Měli jsme objednané také fárání do místního dolu. Příjemný  pan průvodce nás přivítal, nabídl nám bílé ochranné přilby a už jsme fárali. Jeli jsme výtahem 485 cm hluboko. Nikdo nechtěl věřit, že jsme jen necelých 5 metrů pod povrchem. Procházeli jsme chodbami, dívali se na figuríny ležících horníků a poslouchali nepříjemné zvuky důlních strojů. Poté pan průvodce vypnul magnetofón a vyprávěl nám o práci havířů i o záležitostech týkajících se vyměšování. Ukázal nám i havířské WC. V jedné části chodby bylo kvalitní černé uhlí a tady  si většina kluků začernila obličeje. Po hodině nás výtah vyvezl zase na zem a my se těšili z krásných slunečních paprsků. Někteří kluci  se projeli ve vozících před šachtou a pak jsme se vydali do muzea záchranářů. Tady se dětem nejvíc líbil film a tenažér, kde si mohli vyzkoušet prolézání obtížným terénem.

     Prvňáčci a druháci navštívili Malý svět techniky ve Vítkovicích. Tady mohli vidět modely různých technických zařízení. Nejen vidět, ale také si na ně sáhnout a zkusit jejich funkci. Děti i paní učitelky byly nadšené.

     Sluníčko nám svítilo a nám se to líbilo...Ano, tento výlet se velmi vydařil. Děkuji panu Lamlovi, který nám opět bezplatně zařídil dopravu , a panu řidiči, který nás bezpečně zavezl na výlet i zpět.

                                                                                     Mgr. Věra Gebauerová