Další návštěva žáků z Velkých Hoštic

13. 4. 2012

Další návštěva žáků z Velkých Hoštic

I letos před Velikonocemi jsme pozvali žáky z Velkých Hoštic k nám do školy. Ve středu 4. dubna se  v devět hodin objevil před budovou autobus, z něhož vystoupili žáci druhého a třetího ročníku se svými učitelkami. Po přivítání jsme se společně vypravili do budovy naší krásně opravené mateřské školy. Žáci si prohlédli obě pěkně vybavená oddělení, hračky i pomůcky. Někteří si zakoupili keramická zvířátka, která byla na prodejní výstavce. Poté  zamířily naše kroky do Lipia. Tady návštěvníci obdivovali beach volejbalové hřiště i nádrž, kterou využíváme v létě jako koupaliště a v zimě jako ledovou plochu. Všem se líbilo i hřiště s umělým povrchem.

Po návratu do školy se hoštické děti sešly se svými staršími kamarády, kteří dorazili do Chlebičova veřejnou dopravou. Všichni si prohlédli naši velikonočně vyzdobenou budovu a pak se rozdělili do tří skupin. Žáci 4. a 5. třídy zamířili do tělocvičny, kde se konalo přátelské utkání ve florbalu. Hoštické osmičlenné družstvo povzbuzovalo asi třicet spolužáků, našich sedm hráčů nepovzbuzoval nikdo. Přesto naši slavně zvítězili 7 : 5. Po hodině strávené v tělocvičně žáci odešli do dvou tříd, kde je čekal zajímavý program- vědomostní kvízy, soutěže a ukázka dramatizace Požár Národního divadla.

Mladší děti strávily první hodinu ve třídách. Naše paní učitelky pro ně připravily ukázky z vystoupení v Barevném týdnu, kouzla i čáry. Poté se všichni přesunuli do tělocvičny a začal druhý zápas. Tentokrát povzbuzovalo i naše družstvo devatenáct nehrajících dětí. Družstvo našich druháků a třeťáků hrálo jako o život a porazilo smíšené družstvo z Velkých Hoštic 16 : 2.

Všichni hráči byli odměněni čokoládovými vajíčky. Naše vítězná družstva si připila na skvělý úspěch dětským šampaňským.

Na závěr návštěvy jsme předali našim hostům sladké pozornosti a my jsme byli obdarováni zvířátky z keramiky.