Barevný týden 2012

13. 4. 2012

Barevný týden popáté

Popáté si třídní učitelky vybraly barvu a připravily pro žáky program, který souzní se vzdělávacím programem Škola zábavou i prací. Se všemi částmi projektu se mohli rodiče seznámit v Pestobarevném úterý  3. dubna odpoledne.

Ve středu 28. března týden začínal a naši prvňáčci přišli do školy v červeném. Na děti byla radost pohledět. Všichni měli stejná trička, děvčátka červené sukýnky a na hlavách apartní kloboučky. Zahájili svůj program pásmem ABECEDA, v němž se třídaly básničky o písmenech a tanečkem Kalamajkou, básničky o psaní s písní o Indiánech.Velmi zdařilé byly i básničky o pohádkách s pěknými dekoracemi. Ve vtipném divadélku Doktor Bolí to se opět střídaly písničky s poezií. Na interaktivní tabuli si žáci zopakovali jarní měsíce, jarní květiny a  mládˇátka.

Ve čtvrtek převažovala v naší škole černá a bílá   - v nich byli oblečeni žáci čtvrté a páté třídy. V dramtizaci NAZDAR, NÁRODNÍ DIVADLO! vtipně zahráli scénky zachycující sbírky na stavbu ND, jeho výzdobu, něšťastný požár i slavnostní znovuotevření v roce 1883. V AZ kvízu přítomným předvedli své znalosti z vlastivědy a přírodovědy. V anglické pohádce The Fisherman and his wife přesvědčili diváky, že kdo chce všechno, nakonec nedostane nic.

Pátek byl ve znamení zelené. Paní učitelka druhé třídy připravila pásmo, v němž se tato barva vyskytovala. V hledání skřítků, lesních plodů i lesa se střídaly písničky s básněmi i tajemným tancem. Děti našly les a v něm bylo odpadky zasypané Slunce. Děti ho zachránily, uklidily odpadky do připravených kontejnerů na tříděný odpad. Pak už následovala hodina kooperativní výcýuky s názvem Živočichové v lese.

.