Barevný týden 15

2. 5. 2015

Barevný týden 2015

Každý rok je Barevný týden jiný. Přesto mají něco splečného. Třídní učitelky si vyberou barvu a připraví s žáky program, který souzní s barvou i se vzdělávacím programem naší školy.

V úterý 24. března se děvčátka z 1. třídy změnila ve žluté květinky a Slunce. Básničky o žlutých květinkách vystřídala písnička Když jsem já sloužil..., kterou zpívali chlapci v zeleném. V pásmu písniček, básniček a tanečků vystupoval i maňásek Jarňásek. V celém programu dominovala radost z nadcházejícího ročního období.

Ve středu převažovala v naěí škole bílá a modrá. V těchto barvách byli oblečeni žáci 3. ročníku, kteří se na chvíli stali žáky 3.B. Mach se Šebestovou a kouzelným sluchátkem vyčarovali spousty koček. Setkali se i s paní Kadrnožkovou a psem Jonatánem, i se  svými zlobivými spolužáky. V anglické části navštívili v Happy street šťastné hračkářství, papírnictví, školu i obchod se smíšeným zbožím. Zahráli si na schovávanou i obálkovanou. V závěru je čekala za velmi zdařilé vystoupení sladká odměna.

Ve čtvrtek se ve škole zelenalo. To přišli do školy druháci. Ti zamířili nejprva do INFO CHLEBIČOV, kde jim dva spolužíci, pracovníci cestovky, nabídli návštěvu zajímavých lokalit v blízkém okolí. Po písničce Chválím tě, země má se přesunuli do Osady lesních skřítků. Tady našli větve i šišky jehličnatých stromů, které pojmenovali. Podle plodů určovali i listnaté stromy, skládali puzzle s přírodní tématikou. Bylo vidět, že děti pracují s chutí.

Pondělí bylo červeno - zeleno- žluté.     Čtvrťáci s páťáky měli připravené pásmo o barvách a hledání jara. V něm se střídaly jak básně, tak písně či dramatizace. Pěkné kostýmy i dekorace zvyšovaly úroveň představení. Po přestáve a výměně dekorací předvedli žáci anglickou část. Svezli se doubledeckerem do obchodů nebo do svých kroužků. Rozhovory o trávení volného času nebo o svém budoucím povolání střídaly nové anglické písničky. Na závěr šla děvčata nakupovat dovrotky na Velikonoce a všichni vystupující  si ochutnali čokoládového zajíčka, kuřátko nebo vajíčko.

Pestrobarevného úterý - Dne otevřených dveří - se zúčastnilo zatím nejvíce rodičů, prarodičů nebo bývalých žáků.

Z Barevného týdne máme řadu fotografií na nástěnce ve škole nebo na webu obce. Z Pestrobarevného úterý je zhotoven i videozáznam.