Příspěvky

POUTAVÉ VYPRÁVĚNÍ O PRAVĚKU - 10.10.2017

15. 10. 2017

Dne 10. 10. 2017 se na naší škole pro žáky 4. a 5. třídy uskutečnila přednáška o pravěku s panem Macáškem, pro kterého se zkoumání období pravěku stalo jeho koníčkem. Žáci tak měli jedinečnou možnost v rámci vlastivědy opět nahlédnout do naší dávné minulosti. Seznámili se s vývojem a zručností pravěkých lidí, se vznikem pazourků. Kromě zajímavého povídání byly k vidění i konkrétní ukázky zkamenělin v pazourcích Slezska a praktická ukázka štípání pazourků a výroba pravěkých nástrojů z nich.Vyprávěním, které všechny zaujalo, si naši žáci rozšířili a prohloubili poznatky o pravěku na našem území . ( viz FOTOALBUM )

uč. Mgr. A. Benšová

VÝLET 4.TŘÍDY DO PRAVĚKU - 2.10.2017

4. 10. 2017

V rámci vlastivědy, kde se žáci učí o pravěku, jsme uskutečnili společný "výlet 4.třídy do pravěku." Kromě toho, že si žáci povídali o době kamenné a vyhledávali informace a zajímavosti na internetu z pravěké historie, sami se stali pravěkými lidmi. V pravěkých kostýmech vypadali jako skuteční pralidé. Zážitkovou formou výuky si žáci v tlupách "Ostré zuby," "Bójové" a "Mamutobijci" zahráli na lovce a umělce. Lovili mamuta, zkoušeli třením rozdělat a udržovat oheň. Po celou dobu projektu se děti snažily mluvit jako pravěcí lidé - posunky. Svoje znalosti a představy o pravěku využili žáci i v dalších hodinách. Ve výtvarné výchově si vyzkoušeli techniku kreseb pravěkých lidí v jeskyních, seznámili se s ilustrátorem  pravěku Z. Burianem a v pracovních činnostech si kluci vyrobili sekeromlaty. Děvčata modelovala pravěké sošky a nádoby a udělali jsme si pravěkou výstavku. Ve čtení jsme četli dobrodružné příběhy z knihy Lovci mamutů od E. Štorcha.
Žákům se tento netradiční způsob výuky moc líbil a už se těší ve vlastivědě na další putování naší historií.

( viz FOTOALBUM )
                                                                                                        uč. Mgr. A. Benšová

plán aktivit - říjen

3. 10. 2017

Divadlo - "KOCOUREK MODROOČKO "- 29.9.2017

1. 10. 2017

Ezopovy bajky - 14.9.2017

16. 9. 2017

V pátek 14.9.2017 nás navštívilo divadélko z Hradce Králové s představením Ezopovy bajky.Děti z 1.,2. a 3. třídy si odnesly řadu ponaučení. Úvodem se dozvěděly, co je bajka, kdo byl Ezop, kdy vznikla a jak se předávala z pokolení na pokolení až do dnešní doby. Herci s loutkami velice vtipně povyprávěli tři bajky: Havran a liška, Zajíc a želva, Orel a brouk. Děti byly vtaženy do děje, odpovídaly na otázky, fandily a zpívaly. Po každé bajce bylo dětem přiblíženo ponaučení, které z dané ukázky plynulo.

Představení pro děti bylo humorné, poučné a moc se všem líbilo. ( viz FOTOALBUM )

Mgr. Banovcová Miroslava

plán akcí září 2017